Gözlük – Palet – Simit Seçimi Nasıl Olmalı?

0
360
Görünümler

Yüzme öğrenmeye yeni başlayan kişiler, yüzerken kendilerine yardımcı olacak ekipmanları oldukça merak etmektedirler. Hangi tür ekipmanı hangi standartlara uygun olarak seçileceğini belirlemek oldukça önemlidir. Yüzücü ekipmanları, bizi hiç tahmin etmediğimiz zamanlarda hayatımızı kurtararak su içerisinde canlı kalmamıza olanak sağlar. Bu nedenle bu yazımız içerisinde yeni yüzmeye başlayan kişiler için gözlük, palet, simit seçiminin nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Özellikle çocuklarınız için alacağınız ekipmanlarda bu hususlara özellikle dikkat etmeniz gerektiğini belirtmek istiyoruz.

Yüzücü Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Havuz ya da deniz içerisinde yüzme öğrenen kişiler için yüzücü gözlüğünün büyük bir öneme sahip olduğunu daha önceki yazılarımızda dile getirmiştik. Özellikle havuzda yüzen kişiler için havuzun klorundan korunmak için gözlük takılması büyük önem arz etmektedir. Gözlük seçimi yaparken özellikle profesyonel markalardan destek almaya özen gösterin. Gözlük, yüz bölgesine tam olarak oturmalı ve içerisine herhangi bir şekilde su kaçırmamalı. İçine kaçacak en ufak bir su, su altını görme konusunda bize sorunlar yaşatarak gözlerimizin zarar görmesine neden olabilir.

Palet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yüzücüler için Gözlük – Palet – Simit Seçimi üzerine hazırladığımız bu yazı, alışverişlerinizde tercih yaparken sizlere büyük oranda yardımcı olmaya çalışacaktır. Palet, özellikle denizde yüzerken gerekli olup yüksek mesafe kat etmek için oldukça gerekli materyaller arasında yer alıyor. Biraz antrenman yapılarak öğrenilene palet, ilk etapta sizi biraz yorabilir. Öğrenildikten sonra yüzmeyi kolaylaştıran paletleri satın alırken biraz dikkat etmeniz gerekecektir. Palet seçimini kesinlikle ayağınıza tam oturacak şekilde yapmanız gerekiyor. En ufak bir boşluk yüzerken ayağınızdan çıkmanıza neden olabilir. Yüzücü kişinin yaş grubuna göre palet uzunluğunda değişiklik gösterebilir.

Simit Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Bebek ve çocukların yüzme öğrenmeleri için gerekli olan simitler, ilk etapta su üzerinde durmayı kolaylaştırması ile tercih edilir. Zamanla su korkusunu atlatan bebek ve çocuklar, yavaş yavaş simidi atarak yüzme  çalışmalarına başlamaktadır. Simidin büyüklüğünü ağırlığınız ile doğru orantılı olacak şekilde yapmanız gerekiyor. Fazla büyük simitler kullanmaktan kaçınarak kibar, su üzerinde durmanızı kolaylaştıracak ürünler seçmeye özen göstermenizi öneririz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi buraya giriniz